Project name:

HMI stanowiska zrobotyzowanego do obsługi maszyn

Project description:

Panel operatorski umożliwia wybór trybu pracy robota, sterowanie ręczne chwytakiem i elementami stanowiska (pozycjonerem sztuk), a także diagnostykę wejść i wyjść cyfrowych.

Dodatkowo umożliwia on korekcję punktów trajektorii z poziomu operatora/technologa. Zmiany takie są łatwiejsze dla osoby nie przeszkolonej niż korygowanie punktów programu robota. Dodatkowo umożliwia to zapamiętanie korekcji dla poszczególnych referencji i później przy przezbrojeniu wybór odpowiedniego programu/receptury (która ustawia parametry technologiczne oraz korekcje od punktów bazowych stanowiska).

Robotize opracowało również funkcję pozwalającą na dodawanie nowych referencji przez technologa. Polega to na stworzeniu nowej receputry i wprowadzenia do niej korekcji w stosunku do istniejącej referencji bazowej.

Zawsze po wprowadzeniu korekcji jeżeli robot współpracuje z maszynami lub wkłada element w gniazda itp (co może skutkować kolizjami lub nadmiernymi obciążeniami przy źle ustawionych punktach) zaleca się przeprowadzenie diagnostyki trajektorii najlepiej z wykorzystaniem pomiaru prądów na osiach podczas pracy programu.

Zakres realizacji Robotize:

  • wykonanie HMI stanowiska zrobotyzowanego do obsługi maszyn
  • wykonanie mechanizmu wprowadzania korekcji punktów przez operatora
  • integracja mechanizmu korekcji punktów z programem głównym
  • uruchomienie na obiekcie i testy
Udostępnij:
Facebooklinkedin